Titulní strana » Galerie uživatelů » Beaumont //galerie.autorevue.cz/showphoto.php?photo=62308&cat=&ids=//galerie.autorevue.cz/showphoto.php?photo=62306&cat=&ids=

Rychle na další fotografii: stiskněte na klávesnici šipku doprava, nebo doleva

Srovnání jízdních vlastností AMS 8/1996
Test jízdních vlastností Auto Motor und Sport 8/1996
Komentář (můj volný překlad):
Nejlepší jízdní dynamika, kterou vykazují Porsche a Ferrari, se obvykle pojí s úzkou hranicí, při jejímž dosažení nebo dokonce překročení nastavají kritické situace, jejichž zvládnutí vyžaduje velmi schopného řidiče.


Naopak auta odladěná především na nezáludné jízdní vlastnosti jako Mercedes S 600 [jako jediný v testu měl ESP - pozn. Beaumont] často obětují dosažitelnou dynamiku. To může, když řidič špatně odhadne zatáčku nebo když v krajní situaci chybí rezerva, též vést k až nehodě.

Dva účastníci testu předvádějí, jak může být tento střet zájmů vyřešen. BMW 850 CSi ukazuje, že dálniční vyhýbací manévr, při kterém Mercedes končí již ve 112 km/h, může být zvládnut i rychlostí 133 km/h a to i průměrným řidičem. Druhý vzor, Alfa GTV sice nedosahuje takových výkonů, ale naplňuje ještě důsledněnji požadavek naprosto bezpečných [v originále narrensicher, kde narr = blázen ;-) ] jízdních vlastností, a to naprosto bez komplikované hydrauliky a elektroniky.Pro mě jsou tito dva vítězové testu.

Autor: Beaumont
všechny fotografie tohoto autora
Datum: So, 17. 5. 2014  Zobrazení: 3021 ×
« další ·
Na prodej (My Photogallery)
AMS 8/1996 (Beaumont)
Srovnání jízdních vlastností AMS 8/1996 (Beaumont)
Srovnání jízdních vlastností AMS 8/1996 (Beaumont)
takhle jednou pod školou :D (Teenka)
· další »