Titulní strana » Galerie uživatelů » Oops! //galerie.autorevue.cz/showphoto.php?photo=59287&cat=&ids=//galerie.autorevue.cz/showphoto.php?photo=59271&cat=&ids=

Rychle na další fotografii: stiskněte na klávesnici šipku doprava, nebo doleva

Samodomo
Jak moc je legální výroba vlastní značky? Smile

Autor: Oops!
všechny fotografie tohoto autora
Datum: Ne, 27. 5. 2012  Zobrazení: 4991 ×
« další ·
Porsche 550 Spyder (pescha)
Šarkan (marthuf)
Samodomo (Oops!)
I believe I can fly (junjor)
Čo ukrýva vila Tugendhat (junjor)
· další »

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
Jelass
Ne, 27. 5. 2012 22:40

´´Zákon stanoví, že dopravní značky a dopravní zařízení musí odpovídat stanovené podobě i technickým požadavkům, které stanoví technické předpisy.´´

´´Technická norma ČSN EN 12899 (třídicí znak 01 8020) stanoví některé technické požadavky a zároveň závazně odkazuje na tzv. technické podmínky a vzorové listy schvalované bez přímé zákonné úpravy ministerstvem dopravy – ty stanoví typizované rozměry dopravních značek a stanoví, za jakých podmínek musí být značky reflexní nebo s vlastním osvětlením.´´

Ve skrze nemusíš takovouhle značku vůbec uposlechnout, stejně jako např. růžově napsáno ´´ zákaz zastavení´´ na silnici před garáží

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
Valihrach
Ne, 27. 5. 2012 22:46

Ty se musíš Jelassi hodně doma nudit, co? :D

Tady je na místě jiná definice a to pro tebe - Řečnická otázka je otázka, která nevyžaduje odpověď a na níž odpověď zpravidla ani není očekávána.
Sémanticky nejde o skutečnou otázku, ale o zvolání.

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
Dollface
Ne, 27. 5. 2012 22:56

Buď rád, že je zde někdo takový, kdo zná odpověď a není shnilý ji interpretovat. Díky Jelassi.

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
Valihrach
Ne, 27. 5. 2012 22:59

To je pravda! A my hlupáci bychom tam dávali přednost jezevčíkovi....

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
Dollface
Ne, 27. 5. 2012 23:02

Jak vidno, ty asi ano :D. A pro takové to Jelass uvedl na pravou míru.

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
Jelass
Ne, 27. 5. 2012 23:16

Vali: nenudím, jen vím, že něco takového existuje, protože tyhle samo domo značky kolikrát potkáš a když pak na Tebe nějakej důchodce volá cajty kvůli 40 let starý zrezlý kulatý ceduli, tak je dobrý to vědět. Třeba se Ti to taky někdy hodí.

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
Valihrach
Ne, 27. 5. 2012 23:41

Jenže aby ses tomuhle vyvaroval, tak bys musel mít normy v autě, zastavit, značku porovnat s normou a možná i ještě odhadnout, jestli tam nestojí 35 let v tý dědině a proto je prostě jiná. Když si tady odmyslim psa, tak ten obvod s okrajem, atd spíš vypovídaj o x desítek let starý značce. Možná nedává smysl umístění, nebo pes, ale je těhle značek ještě v zapadákovech plno a platěj stále.

A pokud tě vezmu doslovně, tak ty se nemusíš řídit žádnou normou. Anóbrž Zákonem č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích... A pokud tam je dej přednost, tak ji dáváš a jako ovce nad tím nepřemýšlíš! Za dopravní značení, jeho normy a všechny podobný věci odpovídí vlastník, nebo provozovatel komunikace. Čili, pokud narazíš na viditelně pofidérní značení, tak vážně není na místě tu přednost slepě prohulit, ale spíš dát vědět někam dál, že si narazil na špatné značení.

Podle mě je prostě stará, ale asi platná, sice se psem. A ty nápisy u garáži jsou dvojsečný, platný značení to neni, ale odtahnout tě nechaj.

Mám strýce na kraji světa u Třeboně a v podstatě jiný značky se tam nevyskytujou a je to regulérní značení alespoň v blízkém okolí vesnice.

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
Jelass
Po, 28. 5. 2012 00:01

Sic regulérní, ale teoreticky neplatné, protože prostě neodpovídá aktuální normě o barevném, materiálovém a dalším provedení. To je můj výklad, klidně může bejt blbej.

Přednost, stopku atp. samozřejmě neprohulím, ale u toho případu jak jsem psal já se to hodit může Smile

S tím odtažením nevím, nemám za povinnost poslouchat graffiti na zdi/garáži/silnici.

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
Valihrach
Po, 28. 5. 2012 00:20

Obávám se, že zde to je o soudci a chybějícím žalobci. Do té doby jen spekulujem.

Avšak s určitostí můžu říct, že technická norma se nedá vydávat, jako právní předpis a nemůže upravovat práva či povinnosti tebe, jako řidiče. Právní předpis samozřejmě ukládá, že dopravní značení musí této normě odpovídat, ale nejsou stanoveny žádné sankce za jejich porušení. Takže třeba obec, může použít neodpovídající značení, protože jí patrně nehrozí postih. Podle toho výkladu, bych se značkou řídil, ale v případě nehody a škodní události bude jistě popotahován i vlastník komunikace, respektive značení. Jenže (a teď pozor) ke škodě by muselo dojít v přímém důsledku vady, umístění, nebo velikosti značky. A celé řízení se škodou bude ve finále veselé, protože v tomto případě se bude jednat o presumpci správnosti.

Za další: technická norma není závazná, platí pouze v případě, že se na ni odvolává vyhláška, nebo zákon. Tady jsi na řadě ty, můžes hledat a vyvracet Smile Shrnuto podtrženo, tak technická norma NENÍ právní normou (zákonem)

Jako neznalec v materiálech, nemajíc metr, přístroj na měření odrazu světla, atd. samozřejmě budu ignorovat zákaz zastavení z papírový krabice. Ale už nemůžu nikdy správně posoudit, jestli ta značka platí nebo ne. Grafiti na garážích je věc jasná. Blokovat vjezd, garáž, apod, není vhodno ani bez samo domo značek. Opět vymezeno zákonem č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích..., § 27...

Rád bych ještě podotknul, že normy většinou platí od schválení po nějakou neomezenou dobu. Takže všechny značky umístění po 1.1. 2002 musí být takové a makové.(datum plácám) Ale že takové musí být přes noc všechny v republice, jinak neplatí, je uz z principu nemožné a nevěřím, že by minimálně někde v poznámce pod čarou nebylo toto vymezeno.

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
Jelass
Po, 28. 5. 2012 01:00

Jsem rád, že už tenhle právnickej hantec nemusím, po složení zkoušky z tz, poslouchat ve škole. Smile

Nic vyvracet nebudu, já rozumím Tobě, Ty rozumíš mě a to je docela anomálie, takže bych to tak enchal. Stání před jakýmkoliv vjezdem, nejlíp mým, ve mně vyvolává potřebu takového jednání ,které by mělo důsledek v občansko právním sporu. Je to prasárna.

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
puk123
Po, 28. 5. 2012 10:08

Na zasmání dobré, ale čím víc nad tím přemýšlím, tím více se do toho zamotávám. Nevím, nevím, jak by se řešil střet na této křižovatce, kdyby někdo zleva vjel do dráhy tomu kdo přijížděl zdola, domnívajíc se dle trojúhelníku, že mu dotyčný měl dát přednost. Dále nevím, jestli jde o úpravu staré značky nebo novou instalaci vtipálka. V každém případě si hlavně zvolil pro svůj výtvor špatné místo.

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
defender110
Út, 19. 6. 2012 07:53

...jaaaj prostě někdo na starou..dej přednost v jízdě nalepil obrázek ,který se dá koupit normálně na netu. basta. Značka platí i tak.