Titulní strana » Kategorie » Americká auta » Ford //galerie.autorevue.cz/showphoto.php?photo=58479&cat=&ids=//galerie.autorevue.cz/showphoto.php?photo=58446&cat=&ids=

Rychle na další fotografii: stiskněte na klávesnici šipku doprava, nebo doleva

Také kdysi Ford ...

Autor: baboon
všechny fotografie tohoto autora
Datum: Čt, 26. 1. 2012  Zobrazení: 2793 ×
« další ·
bílá jí sluší (-MI.7O-)
Ostře řezaný Mustang (baboon)
Také kdysi Ford ... (baboon)
a ještě Mustafa ... (baboon)
Mustafa ... (baboon)
· další »

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
baboon
Čt, 26. 1. 2012 11:18

Tak k tomuhle autu je potřeba delšího vysvětlení - tradiční "kutilství" se na něm podepsalo osudově. Kdysi to bývala Galaxie ´61.
Jeho začátky u nás neznám, ale od druhé poloviny 80. let stával mezi několika jinými US nedaleko KO. Už tehdy to bylo dost hrozný. Tahle Galaxie totiž byla ve stavu, kdy by soudného člověka nenapadlo na ni ani sáhnout. Dokonce i ve střeše byla díra, protože někdo z dřívějších majitelů potřeboval čtverec plechu, tak si jej ze střechy prostě vyřízl ... Sad
Po "renovaci" Galaxie vypadala tak, že: střecha se zaplátovala (tady to není moc vidět), podlahy už nebyly, tak se tam navařily rovný plechy, ne v původním místě, ale zhruba v polovině kard. tunelu. Oba cestující na předních sedadlech měli tedy kolena u brady. Čalounění dveří chybělo, tak se potřebný díly vyřízly ze sololitu a natřely se nějakou černou venkovní barvou, která se v teple chovala jako bombičky do plynový komory. Ani vnitřek není původní, ale už se nepamatuji, z čeho jsou sedadla, atd. Mám dojem, že motor byl v lepším případě Čajka, v horším Volga (ale spíš ta Čajka - ovšem bez záruky). Myslím, že se tohle dílo objevilo na jednom či dvou srazech. Pak stálo v garáži ještě v půli 90. let.
Tahle fotka je z roku 1997, z odstavného placeného parkoviště naproti dnešním Áčkám - to tam tehdy bylo ještě skoro holo. Caprice vedle tehdy patřil snad stejnému majiteli - ale to nevím. Jak je zřetelně vidět, u Fordu buď ještě renovace neskončila, nebo už zase začal zhoubný proces rozkladu.
Rozhodně jsem tehdy chudáka Forda na vlastní oči viděl naposledy.
Pokud někdo máte aktuálnější foto, prosím, dejte ho sem, nebo aspoň info ... Smile
Jakkoli jsem v životě viděl a nafotil tisíce amerik, tohle je jedno z aut, na který se prostě zapomenout nedá ... Wink

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
Jelass
Čt, 26. 1. 2012 11:34

to je zase story Smile! to vevnitř je nárazník?

Škoda, že Tvoje fotky vznikaly převážně v letech, kdy se fotilo na film a tudíž se fotkama šetřilo. V dnešní době, kdy fotíš uplně všechno by byla třeba i fotkama interiéru, nemáš ji taky náhodou?

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
baboon
Čt, 26. 1. 2012 17:46

Jojo, to je story ... Smile
Máš pravdu, ale já na kinofilm fotím občas i teď, ovšem jen takový speciály a málokdy auta. Jinak máš pravdu. Ale tady z Tý Prahy nemám víc foto - tam nás nepustili, je to focený ze škarpy, protože tam mohl jen ten, kdo tam měl auto, nebo si ho tam chtěl dlouhodobě zaparkovat. Určitě ho nemám ze srazových fotek, protože tenkrát jsem asi zrovna nefotil. Kouknu ještě do Fordů, ale asi nebude nic dalšího ...
Jo, vevnitř jsou nárazníky, myslím, že dokonce přepůlený, aby šly nachromovat, páč u nás dost dlouho nebyla tak velká chromovací lázeň, ale přeříznutý nárazníky tady mělo víc amerik.
Jojo, to je zase story ... Smile